You are currently viewing Ogrodzenia akustyczne  parkany dźwiękowe
????????????????????????

Ogrodzenia akustyczne parkany dźwiękowe

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne zmniejszające zanieczyszczenie hałasem

photo
Ekran akustyczny cena

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne stanowią doskonałe rozwiązanie dźwiękochłonne, pozwalające zmniejszyć uciążliwość hałasu w zamkniętych pomieszczeniach. Ogrodzenia akustyczne działają jak bariery dźwiękowe, odbijając dźwięk, a tym samym tłumiąc go. Działają również jako pochłaniacze dźwięku, redukując przekazywaną energię dźwiękową. Ogrodzenie akustyczne składa się zazwyczaj z jednego lub kilku paneli, które są wykonane z twardego plastiku, winylu lub metalu.

Parawany hałasu ogrodowe

Ogrodzenia akustyczne są doskonałym rozwiązaniem do wykonania bariery akustycznej w celu zmniejszenia uciążliwości hałasu w budynkach komercyjnych i innych lokalach użytkowych. Panele tych urządzeń wykonane są z gumy piankowej lub drewna, które zmniejsza przenoszenie dźwięku przy zachowaniu atrakcyjności solidnego ogrodzenia. Oprócz tego, zapobiega również gromadzeniu się kurzu. Ogrodzenia akustyczne mogą skutecznie zmniejszyć hałas lokomotyw kolejowych i innych obiektów przemysłowych, hałas ruchu drogowego i klimatyzacji nawet o 29%.

Parawan hałasu ogrodowe

Istnieją różne rodzaje ogrodzeń akustycznych dostępnych na rynku. Koszt takich ogrodzeń różni się w zależności od dostarczonych funkcji. Można wybrać z winylu, tworzywa sztucznego, metalu lub włókna szklanego typów. Odmiany winylowe są znane z łatwości montażu i konserwacji. Do instalacji ogrodzenia na własną rękę, można wziąć pomoc od profesjonalnego elektryka. Jednakże, jeśli chcesz zainstalować ogrodzenia samodzielnie, możesz postępować zgodnie z procesem instalacji opisanym w instrukcji obsługi dostarczonej wraz z produktem.

Parawan hałasu

Montaż ogrodzeń akustycznych odbywa się zazwyczaj poprzez wycięcie szczeliny w ścianie lub nad ziemią. Urządzenie można zawiesić na powyższej szczelinie za pomocą zacisków lub śrub ze stali nierdzewnej. Przedtem należy upewnić się, że zaciski są mocno i równomiernie przykręcone do ścian. Pomaga to w zmniejszeniu zanieczyszczenia hałasem powodowanym przez dźwięki dobiegające z zewnątrz.

Przykładem ogrodzenia akustycznego jest „Highway Noise Barrier” znajdujący się w Escondido w Kalifornii. Jej działanie polega na blokowaniu przedostawania się hałasu z autostrady do granic miasta. Takie bariery są powszechnie stosowane w centrach handlowych, na lotniskach, w szkołach i bazach wojskowych. Innym doskonałym przykładem takiego systemu redukcji hałasu jest „Wyoming Pro-Acoustic Fencing System”. Redukuje on nadmierny hałas nawet o 90% i przedłuża żywotność budynku chroniąc go przed zanieczyszczeniami dźwiękowymi.

Innym doskonałym zastosowaniem ogrodzeń akustycznych jest blokowanie niepożądanego dźwięku z zewnętrznych źródeł hałasu. Akustyczne producenci ogrodzeń sprzedają bariery dźwiękowe, które są specjalnie zaprojektowane, aby zapobiec dźwięk z zakłócających domów lub biur. Możesz wybierać spośród różnych materiałów, takich jak aluminium, polywood, winylu lub drewna. Dźwiękochłonne ogrodzenie drewniane, które jest najtańsze wśród typów, ma aluminiowe lub kompozytowe panele, które są zamontowane w specjalnie skonstruowanej ocynkowanej lub stalowej ramie.

Ekrany foniczne ogrodowe

Drewniane ogrodzenia akustyczne mają tę zaletę, że izolacja pochłania zanieczyszczenia dźwiękowe. Jednak ma to swoją cenę, ponieważ nie jest bardzo dźwiękoszczelne. Innym problemem jest to, że ramy drewniane, które są wstępnie zbudowane mają tendencję do szczelin lub otworów, które mogą pozwolić w zanieczyszczeniach dźwiękowych łatwo. Takie szczeliny lub otwory mogą również powodować niepożądane odbicia dźwięku, które mogą sprawić, że Twój dom lub biuro będzie dźwiękoszczelne, ale nie dźwiękoszczelne. Ważne jest, aby upewnić się, że przestrzeń pomiędzy drewnianymi panelami ogrodzeniowymi jest co najmniej trzy razy większa niż wysokość ramy okiennej lub drzwiowej. Zapewni to, że otrzymasz dźwiękoszczelne pomieszczenie bez konieczności kompromisu w kwestii projektu pomieszczenia.

Kolejnym ważnym elementem panelu akustycznego jest jego silnik. Wybór silnika zależy od rodzaju zanieczyszczenia hałasem, któremu chcesz zapobiec. Jeśli chcesz wygłuszyć całe podwórko, wtedy najlepiej byłoby zainwestować w silnik wentylatora dźwiękoszczelnego. Te wentylatory działają poprzez cyrkulację powietrza, zmniejszając w ten sposób dźwięk, który jest emitowany z patio, ogrodu lub innych budynków zewnętrznych. Jeśli wygłuszanie całe podwórko nie jest możliwość następnie normalny wentylator na zewnątrz będzie zrobić tylko dobrze. Regularne huxtable powiedział, że te panele działają najlepiej na zewnątrz, ponieważ nie są one tak przenośne i są najlepiej wykorzystywane w miesiącach zimowych, gdy pogoda jest chłodno.

Dodaj komentarz